Szambo betonowe Lubelskie

Szambo betonowe w lubelskim to specjalny zbiornik przeznaczony do gromadzenia ścieków i nieczystości. Wykonane jest z wytrzymałego betonu, jako że materiał ten jest odporny na ścieranie, uszkodzenia i korozję. Zbiornik jest szczelnie zamknięty, co zapewnia komfort korzystania. W naszej ofercie gotowych szamb w lubelskim znaleźć można wiele modeli o różnych pojemnościach. Wybór najlepszego zbiornika powinien więc być podyktowany tym, ile ścieków powstaje w danym gospodarstwie domowym.

Szamba jednokomorowe – lubelskie

Komora naszych modeli jednokomorowych ma klasyczny kształt prostokąta, zatem zbiornik można bardzo łatwo dostosować do wybranego miejsca. Szambo betonowe zazwyczaj umieszczane jest we wcześniej przygotowanym otworze w ziemi. Dzięki temu, że beton jest materiałem bardzo wytrzymałym, właściciele szamba mogą być spokojni o jego szczelność. Gdy w gospodarstwie nie produkuje się dużej ilości ścieków i nieczystości, proponujemy zakup szamba jednokomorowego. Lubelskie jest województwem, w którym takie zbiorniki są bardzo popularne. Świetnie sprawdzają się one w przypadku niewielkich domów jednorodzinnych, a także na działkach. Takie miejsca zazwyczaj nie są podłączone do sieci kanalizacyjnej, dlatego właściciele posesji muszą skorzystać z innego rozwiązania w postaci gotowego szamba w lubelskim. Jako firma z ogromnym doświadczeniem jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze pod względem jakości produkty, które w praktyce posłużą przez długie lata.

Szamba dwukomorowe, lubelskie – podwójne zbiorniki na nieczystości

W przypadku szamb wielokomorowych w lubelskim można wyróżnić dwie lub więcej oddzielnych komór, które połączone są specjalnym tunelem. Taki układ sprawia, że każda komora ma nieco inne zadanie. Pierwsza komora służy do gromadzenia ścieków i nieczystości. W tej komorze zanieczyszczenia opadają na dno i tworzą osad, podczas gdy ciecz unosi się ku górze. Mechanizm ten umożliwia rozkład osadów, co prowadzi do częściowego oczyszczenia ścieków. Tunel łączący umożliwia przemieszczanie się ścieków między poszczególnymi częściami, jednocześnie blokując dostęp do pierwszej komory. Natomiast druga komora – inaczej komora magazynowa – służy do przechowywania tych ścieków, które przedostały się przez tunel. Zostają one dalej poddane procesowi rozkładu i oczyszczania, aż do momentu, w którym szambo nie zostanie opróżnione. Wykorzystanie szamba dwukomorowego w lubelskim jest zasadne wtedy, gdy istnieje zapotrzebowanie na dodatkowe miejsce magazynowania ścieków. 

Polecane produkty

KONTAKT

masz pytanie? zadzwoń lub napisz:

BETON PREF

Sołtyków

664 689 530 880 363 323

masz pytanie?
skorzystaj z formularza obok.

Formularz Kontaktowy